Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Uspon i pad Demokratske stranke

Komentari (27) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 četvrtak, 25 oktobar 2012 23:07
veca vestica
Lopovi svi boja su ukapirali da uclanjivanjem u bilo koju stranku dobijaju automatsku zastitu.Taj sindrom prati svaku stranku,do sada ni jedna stranka nije uspela da se oslobodi toga balasta.Ne treba ni mudrost ni pamet da se vidi ko vedri i oblaci po strankama.
Preporuke:
88
0
2 petak, 26 oktobar 2012 00:29
fristajlo
Uspon je bio zasnovan na lažima, pad na istini.
Tu i takve stranke treba marginalizovati; stranka koja zagovara to što oni zagovaraju, ne treba da postoji.
Preporuke:
84
2
3 petak, 26 oktobar 2012 00:44
rema
Kad pogledamo poslednje izbore DS uopšte nije prošla loše,u Beogradu D. Đilas ubedljiv,u Vojvodini Pajtić isto dobro stoji,samo na jugu Srbije ne stoje dobro. Na kraju se ipak održalo to glasačko telo Demokratse stranke,dosta ljudi je glasalo iz lične koristi za njih,bilo je tu i kupovine glasova,s obzirom da dugo vladaju prošli su dobro,a znamo da sve stranke vremenom gube na popularnosti. Prvi ešalon DS je dobro isklesan,istina je da su oni prevaranti,a znaju lepo da lažu,za razliku od kadrova SNS-a koji su druga liga u svakom pogledu,kadrovi DS-a su školovani,a usput imaju po dve,tri firme.
Preporuke:
46
11
4 petak, 26 oktobar 2012 00:50
Svetislav Kostić
Priča o "zaslugama" DS za "cvjetanje demokratije" u Srbiji nema nikakvog osnova. Pre će bite da je suprotno od toga jer u toku svega jedne do dvije godine, Boris Tadić, uspio da svoju volju nametne u svim segnentima društva u Srbiji. Njegovim odlaskom sa vlasti, nacija može makar u tom pogledu da odahne.
Preporuke:
82
5
5 petak, 26 oktobar 2012 02:32
Milan
.."takav nacin rukovodjenja strankom je tada imao puno opravdanje.."..ne, nije imao dragi prijatelju..ali kako se kaze "sto se grbo rodi vreme ne ispravi"..jos od svecanog obecanja lazova Micunovica 1989.god da ce dati ostavku ukoliko stranka ne osvoji "bar85 a u boljem slucaju 115mandata "(osvojila je 6 ili 8 vise se ne secam) ova stranka funkcionise kao parodija SK kako po unutrasnjem ustrojstvu tako i po mentalitetu svojih clanova..uzgred budi receno DS kao politicka snaga van teritorije Beograda i jos mozda Novog Sada vise i ne postoji...postoje samo grupice koje se skupe pred same izbore u nadi da ce dograbiti neko radno mesto ili bar odbornicki dodatak ,naravno satavljene od poltrona koji ama bas nikakav ugled ili uticaj u sopstvenoj sredini ne uzivaju...jedina nada za DS je da SNS nece od gotovog praviti veresiju pa unistavanjem DS (sto je lako izvodljivo otvaranjem afera i hapsenjem vecine najuticajnih funkcionera do grla upletenih u kriminal)otvarati prostor za druge stranke
Preporuke:
43
2
6 petak, 26 oktobar 2012 07:06
Aleksandar
Zbogom DS, od pocetka su se tu muvali sve sami nekvalitetni ljudi.
Preporuke:
47
5
7 petak, 26 oktobar 2012 09:16
DiMitrije
Nadam se raspadu DS-a na 2-3 strančice.
Za dobro Srba.
Preporuke:
56
5
8 petak, 26 oktobar 2012 09:56
Dragoslav Bajagić
"... Svojim delovanjem DS je doprinela opštoj demokratizaciji zemlje: izbori se odvijaju bez krađe glasova i drugih pojava koje narušavaju regularnost, poštuje se volja birača kod transfera vlasti, ustanovljene su institucije po evropskim standardima (ne sve), uspostavljena je saradnja sa susedima sa kojima se do skoro ‚‚ratovalo“, postignuti su delimični uspesi u međunarodnoj diplomatiji (velike sile SAD i najveće zemlje EU ne žele da naprave ni najmanji ustupak Srbiji u pogledu Kosova), itd. ...

Hoćeš li reći da su se poslednji izbori odvijali bez krađe glasova moj Pavle. itd, itd, itd?
Preporuke:
32
2
9 petak, 26 oktobar 2012 11:29
Beli Orao
Sve mi je jasno samo mi nije jasno GDE je kapija na koju Mićun ulazi?
Preporuke:
27
1
10 petak, 26 oktobar 2012 12:13
Dule
Opširna analiza delovanja DS u poslednjih 20-ak godina obuhvatilaje mnogo, ali ne sve i ne ključne elemente. Autor kritikuje nedemokratičnost unutar stranke, klijentizam i davanje državnih sinekura, veze sa tajkunima i drugo. Ali ni jedne reči o desetinama(stotinama?) miliona primljenih iz inostranstva, ni reči o anonimnim ličnostima sa stranim državljanstvom, koje su Bog-zna-odakle stigle na ministarska mesta. Pojavile su se na isti način kao nove vlada Iraka i Libije, što jasno ukazuje da su na isti način pripremljene i da su spremne čekale prevrat. I naravno, ni reči o izdaji narodnih interesa i služenju stranim nalogodavcima. Za to imaju još manje opravdanja nego Milan Nedić, čovek kome je cela porodica tragično izgubila život a narod bio izložen genocidu. Lična tragedija Nedića ne amnestira ali pruža objašnjenje, a kod ovih se radi o ogoljenoj izdaji i ogoljenoj pljački.
Preporuke:
39
3
11 petak, 26 oktobar 2012 13:16
Sale
Mićunović je jedna tako bezlična osoba i da živi još 200 godina ništa u politici ne bi mogao napraviti.
Preporuke:
25
1
12 petak, 26 oktobar 2012 14:20
Miki BG
Koncentracija krupnog kapitala u kratkom vremenu putem privatizacionih akvizicija i ‚‚mutnih‚‚ poslovnih poteza ne bi bila moguća bez sistemske korupcije velikih razmera.Ostali privredni tokovi su takođe zagađeni korupcijom. Retki su poslovi koji se odvijaju na slobodnom tržištu bez razmene usluga sa državnim službenicima, što je viši nivo u igri su veće svote novca

Ovome jeste kumovala DS, ali začeci toga datiraju još iz Miloševićevog doba. Toga nisu bili imuni ni Koštunica, a posebno G17.To je sada naš veliki problem, kao i loša privatizacija koja je ljude ostavila bez posla, a državu bez nacionalnog bruto proizvoda. To su, nažalost, velike greške DOS-a i njegovih stranaka koje od promena vladaju Srbijom. Sada su na delu socijalisti i napredni radikali. Oni koji su bili na vlasti i u Miloševićevo doba. Da bismo izašli iz začaranog kruga neophodna je istinska demokratizacija društva i vladavina prava. bez toga, tonućemo sve više bez obzira koje su stranke na vlasti.
Preporuke:
17
1
13 petak, 26 oktobar 2012 14:31
SM.
@sale
Ne izazivaj ga,može shvatiti ozbiljno,pa postati mali Matuzalem.
Preporuke:
10
0
14 petak, 26 oktobar 2012 15:16
Prevaranti
Lopovi, lazovi, prevaranti - to je "demokratska stranka".
Preporuke:
25
4
15 petak, 26 oktobar 2012 18:45
Stanić Milan
U savremenim političkim odnosima politički monopol stranaka,izvršnih organa državne vlasti( po nivoima) i izvanparlamentarnih stvarnih nosioca vlasti, sve je izraženiji.Susrećemo se sa oblikom vlasti- demokraturom,pošto demokratija klasičnog parlamentarizma u načelu,ali i po poreklu je politički oblik centralizovane države,koja ne podnosi nikakve oblike stvarne demokratske decentralizacije.Moris Diveržer političku demokratiju ovakvog tipa naziva"demokratija bez naroda" jer se parlament konstituiše putem utjecaja političkih partija,bez utjecaja pojedinca,pošto on glasa za političku partiju.Dakle,demokratija nije moguća ako nije neposredna i još važnije ako nema socijalne i ekonomske demokratije.Dakle,demokratija kao oblik vladavine je isključivo moguća u materijalno bogatim društvima,gde se pored plaćenog uloženog rada obezbeđuje i socijalna sigurnost.Molim autora(u koliko je moguće) da mi objasni tač 2 u fusnoti:Da su bili tako agilni 90-tih,režim bi mnogo ranije pao???(nastavak)
Preporuke:
6
0
16 petak, 26 oktobar 2012 18:51
@Dule Mara
Bravo gospodine Dule tako razmisljaju srpski intelektualci rodoljubi.
Preporuke:
3
0
17 petak, 26 oktobar 2012 18:54
Stanić Milan 2
(nastavak)Na šta ste mislili?Drugo.Ako koristite latinske pojmove,morate ih pisati latinicom,jer ćirilično c ne možete čitati kao k ispred samoglasnika-("magnum crimen).Ne znam šta ste po profesiji,ali Berluskoni uvek ide velikim slovom.Ova primedba je dobronamerna i radi Vas,ali i radi nas-ipak nismo presedeli godine u auli fakulteta,nešto smo i učili.
Pozdrav
Preporuke:
4
0
18 petak, 26 oktobar 2012 19:17
ZORAN
Da nije bilo politički glupog ponašanja DSS i Koštunice, DS-žuti nikada ne bi bili na vlasti. Posle 5og oktobra Koštunica je mogao da pokupi sve što ima sposobno i patriotsko u Srbiji i da nikada ne siđe s vlati.Ovako su ga žuti izradili.
Preporuke:
14
4
19 petak, 26 oktobar 2012 20:54
Jasna*@Zika
"Kostunica je mogao da okupi sve patriotske snage...ipak zuti su ga izradili"
Nisu oni njega izradili ,nego je on ipak uvek bio blizi Zutima (iako se s njima sukobljavao),nego ostalim patriotskim strankama.DSS je jedna u politickom smislu sizofrena stranka,rastrzana izmedju nacionalnog i gradjanskog.DSSu nije problem sto su 8 godina "kohabitavali" sa zutima ,ali i dan danas najvecim dokazom moralne cistote Kostunice isticu cinjenicu da je on jedini politicar koji nikad nije hteo da razgovara sa Milosevicem.Cak ni dan danas kada je Kostunica na tragu Miloseviceve politike,bar na recima i otkako je u opoziciji.
Sto se tice DSa potpuno je bilo jasno otpocetka zasto su se oni borili za vlast,koristeci sva sredstva da je se docepaju ,pa i revoluciju.Treba samo uporediti njihove imovinske karte od pre dvanaest i kusur godina sa sadasnjim.Razlika je drasticna ,kao i razlika u odnosu na narod koji su potpuno opeljesili.
Preporuke:
13
3
20 petak, 26 oktobar 2012 20:56
Jasna*@Zoran
Pardon moj gornji komentar se odnosi na vas.
Preporuke:
3
0
21 subota, 27 oktobar 2012 01:36
Boban
NAJBOLJI KOMENTAR JE DAO "DULE".
Preporuke:
1
1
22 subota, 27 oktobar 2012 08:10
Betelgeuse
Tekst je neopravdano preopširan. Nisam imao volje da ga pročitam. Sve se to moglo mnogo bolje a što je najvažnije i kraće napisati: bila je to partija američkih plaćenika, izdajnika, karijerista i ostalih "pragmatičara", koja je uništila i ono malo preostale zdrave Srbije. Ostatak te zlokobne partije treba pod hitno tretirati glogovim kocem.


P.S. Piši ĆIRILICOM, JEDINIM srpskim pismom! Kupuj SAMO srpsko! Zabraniti otvaranje rudnika nikla u Srbiji!
Preporuke:
6
3
23 subota, 27 oktobar 2012 09:20
zbunjeni-01
petak, 26 oktobar 2012 19:17
ZORAN
"Koštunica je mogao da pokupi sve što ima sposobno i patriotsko u Srbiji i da nikada ne siđe s vlati.Ovako su ga žuti izradili."

Setimo se samo kako je “legalista” učestvovao u izručenju bivšeg predsednika! (protivustavna radnja). Lično mislim da ga ne podnosim čak više od Miloševića.
Ako možda računa na zaborav, grdno greši.

Menjanje donjeg veša

Bogdan Tirnanić

“Formalni krivac za ovaj tok stvari je premijer Koštunica: on je svoju sopstvenu vladu oborio za rekordnih 200 sekundi, izjavivši prethodno da je neprincipijelna koalicija njenog funkcionisanja definitivno pukla na pitanju Kosmeta, te da on nema druge nego da vrati mandat narodu. Nije bio potpuno u pravu: mada njegov DSS uživa slab izborni rejting, ta šizofrena stranka koja spaja nacionalno i građansko poseduje - ajmo reći - najveći koalicioni potencijal na ovdašnjoj političkoj sceni.
Preporuke:
2
3
24 subota, 27 oktobar 2012 09:21
zbunjeni-02
Otuda je Koštunica mogao da, oteravši prethodno ministre koji mu tanje živce, formira manjinsku vladu, koja bi dovršila mandat uz podršku opozicionih partija, ili da stupi u koaliciju sa SRS-om, čiji su mu stavovi idejno bliski.”


NIN 13/03/2008
Preporuke:
2
2
25 subota, 27 oktobar 2012 13:48
dulebg
Opet neko od diskutanata protura famu o školovanim demokratama. Istina je da za DS glasaju školovaniji, tj. oni koji su bliže državnoj sisi. A sami kadrovi su od zla oca i gore matere - upravo neuspešni i večiti studenti, na brzaka diplomirali nakon što su postali ministri. Od škole se sećaju jedino kurseva iz Segedina.

Čak ni za Tadića nije jasno kad je diplomirao, a ono sa magistraturom samo izaziva dopunski podsmeh.
Preporuke:
7
1
26 nedelja, 28 oktobar 2012 16:04
Pavle Popović
@Stanić
Po meni prethodni režim je bio nedemokratski. Polovinom 94-te ministar policije Stojiljković a tada predsednik Privredne Komore Srbije je zabranio promociju moje knjige ‚‚Preduzetništvo-granice rasta‚‚ u PKS jer sam narušavao maltene ustavni poredak Srbije (sic!), potom sam dobio neželjene posetioce - lopove u mojoj kući (iza njih su ostale gomile razbacanog papira, svaka fascikla ili knjiga je otvarana a dragocene stvari nisu odnete pa mi je bilo jasno ko je upad izveo!), krajem 90-tih izbačen sam iz Ekonomskog Instituta zbog angažovanja protiv režima(umesto otkaza kako je odozgo traženo prevremeno sam penzionisan bez godina starosti i staža). Da nas je bilo više nedemokratski režim bi ranije pao. Na ovo se odnosi fusnota 2. Tekstove pišem latinicom zbog stranih imena a ‚‚prevođenjem‚‚ teksta na ćirilicu jednom komandom na računaru dolazi do grešaka. U fusnoti 6 na početku je pravilno napisano ime Berluskonija (sa velikim slovom) drugo je štamparska greška.
Preporuke:
1
0
27 ponedeljak, 29 oktobar 2012 14:54
Stanić Milan
Stanić M.- g.Pavle Popović
Hvala Vam na pojašnjenju neke moje dileme oko kartaktera režima 90-tih godina.Naravno, da se ne slažem s Vama jer pojedinačne sudbine u uslovima ratnog vihora ili neposredne ratne opasnosti ne može biti nikakav indikator koliko je jedna vlast bila"demokratska" ili "nedemokratska",jer u najkraćem Srbiji je više glave visila o končiću(a ne o koncu)masivna vojna intervencija NATO pakta,što se desilo 1998-99 i dalje.Da ne govorimo o sankcijama i "sanitarnom kordonu" stegnutog oko Srbije,delovanja opozicionih stranaka koje svojom agresivnošću idu ka izazivanju građanskog rata itd.G. Đinđić u jednom svom govoru kaže:"Mi nismo za politiku korak po korak,već za veliki iskorak,mi nismo za Srbiju protiv njih već za Srbiju bez njih,mi nismo za marš kroz institucije sistema,već za promenu sistema i institucija".Demokratski,nema šta- "Otporom" koji je najviše ličio "Jugendbundu" etc.
Preporuke:
0
1

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner